ERÜ ve KAYÜ arasında iş birliği protokolü

ERÜ ve KAYÜ arasında iş birliği protokolü


Gündem 5.04.2023 07:30:00 0
ERÜ ve KAYÜ arasında iş birliği protokolü

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
ERÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine; ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa katıldı.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, imza töreninde yaptığı konuşmada, imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

Rektör Altun “Özellikle eğitim, kalite süreçlerinin geliştirilmesi, fiziki mekânların kullanımı, AR-GE merkezlerimizde birlikte disiplinler arası çalışmalar yapabilmek anlamında ortaya koyduğumuz bir işbirliği protokolü. İki üniversitemize de hayırlı olsun” dedi.

KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa da, konuşmasında Erciyes Üniversitesi’nin sadece şehrin değil, ülkenin medar-ı iftiharı olduğunu söyledi.

Rektör Karamustafa, “Erciyes Üniversitesi ile eğitimde işbirliği yapmış olmak, karşılıklı çıktılar oluşturmak amacıyla bizler için çok önemli ama Erciyes Üniversitesi gibi köklü geleneklere sahip bir üniversite ile işbirliği yapmaktan da ayrı bir memnuniyet duymaktayız. Öğrencilerimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ile KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa işbirliği protokolüne imza attı.

Protokol gereği; iki üniversite arasında eğitim programlarının geliştirilmesi, atölye, laboratuvar, uzaktan eğitim, uygulama ve araştırma merkezleri gibi teknik ve fiziki imkanların kullanımı, Sağlık Uygulama  ve Araştırma Merkezinde eğitim ve staj faaliyetlerinin birlikte yürütülmesi için taraflar arasında işbirliği gerçekleştirilecek. 

 

 

 

YanıtlaYönlendir


Hacıosmanoğlu TFF Başkanı oldu Hacıosmanoğlu TFF Başkanı oldu
Dereboğazı yolunda iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 10 yaralı Dereboğazı yolunda iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 10 yaralı
Bursa’nın Vişne Caddesi durgunluğuyla dikkat çekiyor Bursa’nın Vişne Caddesi durgunluğuyla dikkat çekiyor
Kestel’in Saitabat Şelalesi yolu, alkoliklere mesken oldu Kestel’in Saitabat Şelalesi yolu, alkoliklere mesken oldu
Mudanya sahilinde balık ekmek ilgi odağı oluyor Mudanya sahilinde balık ekmek ilgi odağı oluyor