İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU YAZLA MAHALLESİ SABANCI ÖĞRETMEN EVİ YAZLIK BAHÇEDE TOPLANDI

HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ ŞANAL VE MÜDÜR YARDIMCISI FADİME GÖKDOĞAN’IN TAYİNİ ISPARTA’YA ÇIKTI.


Gündem 26.07.2023 18:34:00 0
İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU YAZLA MAHALLESİ  SABANCI ÖĞRETMEN EVİ YAZLIK BAHÇEDE TOPLANDI

HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ ŞANAL VE MÜDÜR YARDIMCISI FADİME GÖKDOĞAN’IN TAYİNİ ISPARTA’YA ÇIKTI.

EĞİRDİR ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ ARTIK ISPARTA’DA.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları yönetmeliğinin 36. Maddesi kapsamında İlçe Hayat Boyu Öğrenme komisyonu toplantısı İlçemiz Yazla Mahallesi Sabancı Öğretmenevi Yazlık Bahçede gerçekleşti.

Her yıl gerçekleşen ‘İlçe Hayat Boyu Öğrenme komisyonu’ toplantısı resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, değerlendirilmesi ve merkezler arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması amacıyla gerçekleşiyor.

Toplantıya Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı M. Erhan Savran, Cumhuriyet Savcısı Nusret Baler, göreve yeni başlayan Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitimi Merkezi Komutanlığı Kurmay Başkanı Piyade Albay Mesut Civelek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, Eğirdir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Şanal ve Komisyon üyeleri kurum müdür ve amirleri iştirak etti.

Kahvaltı ve Halk Eğitim Müdürü Ali Şanal’ın sunumu ile başlayan programda konuşan Şanal; ‘Bu toplantıda, önceki yıla ait çalışmaları değerlendirmemizin yanında, katılımcıların hayat boyu öğrenme ve halk eğitimi planlama ve çalışma programına katkılarını almayı planlıyoruz.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz, İşbirliği yapılabilecek kurum ve kuruluşları ve hareket alanlarımızı genişletmiş Halk Eğitim Müdürlüklerine görevler tanımlamıştır. Bu bağlamda sizlerden gelecek görüş ve öneriler bizim için önemlidir.

Hayat boyu öğrenme ile birinci amacımız vatandaşlarımızın istihdam edilebilirliğini arttırmak, ikinci amacımız da toplumdaki bireylerin sosyal ve kültürel eğitimlerine katkıda bulunmaktır. Eğitimin süreklilik arz ettiğini, hedef kitlemizin 7 den 70 e tüm bireyleri kapsadığını bilerek çalışmalarımızı devam ettiriyor.

Hayat boyu öğrenme faaliyetlerine ulaşılabilirlik bağlamında hedeflenen Türkiye ortalamasının üzerinde (ilçe nüfusu 30854, Kursiyer Sayısının nüfusa oranı % 17 ) çalıştığımızı belirtmek istiyorum.Biraz sonra yapacağımız sunumda verilerimizi, çalışma ve faaliyetlerimizi ayrıntılı şekilde arz edeceğiz.

Bugüne kadar ki olan çalışmalarımızda işbirliği içinde olduğumuz kurum ve kuruluşlara, Sayın Kaymakamımıza, Eğirdir Belediye başkanımıza İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve İşbirliği içinde çalıştığımız bütün resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları adına siz değerli üyelerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

2022 – 2023 Öğretim yılında 245 kurs açılmış olup, kurslara, 3252 kadın ve 2178 erkek olmak üzere toplamda 5430 kursiyer kayıt yaptırmıştır.

2022 – 2023 Öğretim yılında yaz döneminde okullarda yaz etkinlikleri kapsamında futbol, basketbol, piyano, gitar, ve Temel Dini bilgiler olmak üzere 11 kurs açılmış toplamda 252 Öğrenciye eğitim verilmektedir.’ Dedi

Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik yaptığı konuşmada; ‘Kıymetli Belediye Başkanı yardımcımız, Kıymetli daire amirlerimiz, bugün hayat boyu öğrenme toplantısında hep beraber birlikteyiz. En son geçen yıl öğretmen evinde yine bugünde böyle güzel bir atmosferde güzel bir kahvaltıyla sağ olsunlar arkadaşlarımızın burada birlikte güzel bir toplantı düzenledik. Tabii ki verilen kurslar bizler için çok önemli. Keza vatandaşlarımız için de öyle. Değişik değişik bir uygulama yapıyoruz. Bir şekilde kendini daha donanımlı hale getirmek isteyen vatandaşlarımızın ve güzel ürünler ortaya koyuyorlar. Ortak alanda zaten satışını gerçekleştiriyoruz. Orada da güzel geri dönüşler oluyor. Yani bazen bu son zamanlarda vatandaşlardan da duyuyorum, çok güzel ürünler satın aldıklarını, ekonomik ürünler olduğunu, buradakiler gibi el emeği, göz nuru ürünler. Dolayısıyla da bunları da oluşturmak ayrı bir dikkatlilik aynı zamanda vatandaşlarımızı kursiyerleri donanımlı hale getirmek ayrı bir noktaydı. Arkadaşlarımızın 8 yıllık görev süreleri sona eriyor aynı zamanda. Dolayısıyla teşekkür ediyorum. Artık biliyorsunuz burada ilçe özel idare kapanıyor, il merkezine taşınıyor. Onlara da hayırlı olsun diliyorum. Yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum. Teşekkür ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.’ dedi.

Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı M. Erhan Savran ise; ‘Sayın Kaymakamım, Sayın Savcım komutanım, milli eğitim müdürüm değerli misafirler hayat boyu öğrenme kursları kapsamında 2022-2023 yılında yaklaşık genel nüfusumuzun yerel ve kırsal olmak üzere yüzde yirmisine eğitim vermişiz. Buradan gelişen şartlar kapsamında bu kursların devam ettirilmesi ve yeni kurs alanlarının açılması devam ediyor. 8 yıldır İlçemize hizmet veren Ali hocama ve Fadime hocama emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, gittikleri yerde başarılarının devamını diliyorum. Bundan sonraki süreçte de değişen ve gelişen şartlarda mevcut alanlarda faaliyetlerin düzenlenmesi kapsamında Eğirdir Belediyesi olarak tüm kurumlarımızla beraber istişare ve işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.’ dedi.

Ali Şanal ve Fadime Gökdoğan Eğirdir’e Veda Ediyor.

9 Yıldır Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü başarıyla yürüten Ali Şanal ve Müdür Yardımcısı Fadime Gökdoğan’ın tayinleri Isparta’ya çıktı.

9 Yıldır sizlerle birlikte çalışmaktan büyük keyif aldım diyen Halk Eğitim Müdürü Ali Şanal hepinizden haklarınızı helal etmenizi diliyorum, diyerek teşekkür etti.

Toplantı komisyon üyesi olan paydaşların konuşmalarının ardından toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.


Hacıosmanoğlu TFF Başkanı oldu Hacıosmanoğlu TFF Başkanı oldu
Dereboğazı yolunda iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 10 yaralı Dereboğazı yolunda iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 10 yaralı
Bursa’nın Vişne Caddesi durgunluğuyla dikkat çekiyor Bursa’nın Vişne Caddesi durgunluğuyla dikkat çekiyor
Kestel’in Saitabat Şelalesi yolu, alkoliklere mesken oldu Kestel’in Saitabat Şelalesi yolu, alkoliklere mesken oldu
Mudanya sahilinde balık ekmek ilgi odağı oluyor Mudanya sahilinde balık ekmek ilgi odağı oluyor