Nevşehir Kayaşehirden tanıtıma başladı

Nevşehir Kayaşehirden tanıtıma başladı


Gündem 5.04.2023 08:00:00 0
Nevşehir Kayaşehirden tanıtıma başladı

Nevşehir’de, 7 ve 9. sınıf öğrencilerinin yaşadıkları Kapadokya bölgesindeki tarihi ve kültürel alanları gezip tanımalarını sağlamak amacıyla "Kentimizi-Kendimizi Tanıyoruz Projesi" başlatıldı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen projenin startı Nevşehir Kalesi ve Kayaşehir’den verildi.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Valiliği öncülüğünde Nevşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de aralarında bulunduğu çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri tarafından gerçekleştirilen "Kentimizi-Kendimizi Tanıyoruz Projesi" kapsamında,  il genelindeki 7 bin 300 öğrenci, Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik alanlarını gezecek. 7. ve 9. sınıf öğrencilerinin katılacakları gezi programının ilki Nevşehir Kalesi ve etrafındaki tarihi Kayaşehir’de başladı.

Turist rehberlerinin eşliğinde düzenlenen gezide, öğrencilere Nevşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü yetkilileri tarafından alanla ilgili bilgiler verildi.


Hacıosmanoğlu TFF Başkanı oldu Hacıosmanoğlu TFF Başkanı oldu
Dereboğazı yolunda iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 10 yaralı Dereboğazı yolunda iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 10 yaralı
Bursa’nın Vişne Caddesi durgunluğuyla dikkat çekiyor Bursa’nın Vişne Caddesi durgunluğuyla dikkat çekiyor
Kestel’in Saitabat Şelalesi yolu, alkoliklere mesken oldu Kestel’in Saitabat Şelalesi yolu, alkoliklere mesken oldu
Mudanya sahilinde balık ekmek ilgi odağı oluyor Mudanya sahilinde balık ekmek ilgi odağı oluyor